Jak zvýšit účinky kratomu

 

Potentiation - zesílení účinků Kratomu bez navýšení dávky

Existují různé způsoby, jak zvýšit účinky kratomu. Kombinací s bylinkami, či určitým jídlem se zvýší jak účinky, tak délka působení. Jde totiž o využití účinných alkaloidů, které se mohou až několikrát znásobit.

3237270

 

Grepový džus - Zaprvé se zvýší celkový potenciál kratomu a účinky jsou tak silnější a trvají déle. Zadruhé je požívání mnohem příjemnější v kombinaci s džusem, než s klasickou vodou. Zatřetí pozitivně ovlivňuje trávicí enzymy, spojené s metabolismem alkaloidů kratomu. Zdvojnásobují tak efekt úlevy od bolesti a úzkosti.

 

Citronová šťáva, pomerančový džus - Nejběžnější kombinace je s vymačkaným citronem, nebo pomerančovým džusem. Kromě zvýšení chuti je ukázáno, že přidání kyseliny citronové nebo citronové šťávy ke kratomu pomáhá umocnit jeho účinky. Tyto kyseliny citronové pomáhají s absorpcí a extrakcí alkaloidů.

 

Jablečný ocet - Stejně jako citrón může jablečný ocet zvýšit účinnost kratomu. Pozor u lidí, kteří mají citlivou sklovinu, nebo žaludek. Jedna lžíce jablečného octa může být pro mnohé dost agresivní.

 

MIX: Citron, džus, jablečný ocet - Nejoblíbenější varianta mezi uživateli je přidat kratom, citron, jablečný ocet a džus dle chuti do pet lahve, shakeru o objemu 0,5 - 1l a nechat přes noc louhovat, anebo během dne nechat odpočívat alespoň pár hodin. 

 

Kurkuma (Turmeric) - Kurkuma má také velkou potencující schopnost. Je to na první pohled obyčejné koření, ale její účinky byly dlouho podceňovány. Jsou snadno dostupné v Indii a dalších částech Asie. Je to skvělý produkt, pokud jde o zintenzivnění účinků kratomu. Produkt je nejúčinnějším potenciátorem, který můžete použít. A co je nejdůležitější, nemá nepříznivé vedlejší účinky.

 

Účinky v této kombinaci mohou být mnohem silnější a trvají mnohem delší dobu.

 

Výzkum ukázal, že kromě potencující schopnosti kurkumy má i své přínosy pro zdraví. Je známá svou antioxidační a protizánětlivou silou. Kurkuma zůstává nejoblíbenější možností pro mnoho uživatelů po celém světě.

ginger-1191945_1920

Kajenský pepř (Cayenne pepper) -  Cayenne je v podstatě pálivá paprička/feferonka. Často se doporučuje kvůli čisticím a detoxikačním vlastnostem. Kromě toho, výzkum ukázal, že kajenský pepř je vynikající kratom booster. Kombinací kratomu a kajenského pepře se znásobí jak účinky, tak i doba působení. 

 

Doporučujeme s kajenským pepřem na množství rozhodně šetřit. Při větší dávce může mít nepříznivou reakci (chuť a síla chili vám může obrátit žaludek naruby). 

 

Ukázalo se, že kajenský pepř má další zdravotní výhody. Sloučenina je silná a má další výhody, jako je snížení různých druhů bolesti, zejména bolesti kloubů. Vitamíny, minerály, podporuje trávení a metabolismus.

 

Černý pepř - Stejně tak jako kajenský pepř ovlivňuje metabolismus a zesiluje účinky Kratomu. Doporučujeme zase opatrně s dávkováním, ale černého pepře lze použít větší množství, než pepře kajenského. Aktivní látkou černého pepře je bioperine, který je obsažen pouze v rozmezí 5-9%, proto je výhodnější koupit bioperine jakožto doplněk stravy zvlášť.

 

Modrý leknín (Blue Lotus) -  Může zvýšit euforický pocit mnoha látek a někteří uživatelé cítí účinky podobné mdma, když se smíchají s kratomem. Doporučuje se extrakt z modrého lotosového květu 50x . Budete potřebovat kolem 5-15g v závislosti na osobě. Začněte na dávce 3g a dle potřeby dávku zvyšujte.

 

Řeřicha (Watercress) - Jedná se o “vysoce-hydratační” salát, který výrazně zesiluje účinky kratomu díky vysokému podílu minerálních látek. Obsahuje živé enzymy, chlorofyl, vitaminy A, B, C, E, B1, K, karoten, z minerálních látek je to draslík, vápník, měď, železo, hořčík, jód, fosfor, hořčík, chrom a podporuje trávení.

 

Heřmánkový čaj (Chamomile tea) - Heřmánkový čaj je jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak umocnit Kratom. Zvyšuje délku účinku kratomu.

 

Použití heřmánkového čaje však doporučujeme spíše pro červený kratom. Heřmánkový čaj je známý svými relaxačními účinky, které mohou působit proti použití zeleného, či bílého Kratomu.

 

Kočičí dráp (Cat's claw) - Tato bylina obsahuje podobné alkaloidy, které jsou přítomny v prášku Kratom. To znamená, že konzumace obou společně umocňuje Kratom a výsledky vydrží déle.

 

Akuamma - Má velmi výraznou chuť, která nemusí být vhodná pro každého. Akuammu lze sehnat v podobě prášku a lze smíchat s kratomem, jen pozor na velice specifickou hořkou chuť. Aktivním prvkem je srovnatelný alkaloid, který je hlavní složkou kratomu.

 

Magnesium (Hořčík) -  Účinný způsob, jak umocnit Kratom, ale mnoho lidí jej nepoužívá jen kvůli lepšímu efektu kratomu. Hořčík se běžně používá pro snížení úrovně tolerance. Slouží ke snížení tolerance na kratom. Při dlouhodobém užívání vám umožňuje používat menší množství kratomu po delší čas. 

 

Čaj - Udělejte si jednoduše čaj. Povařte kratom na středním plameni po dobu 10 - 15 min, nebo jen zalijte vařící vodu a nechte 15min louhovat. Čaj si můžete dochutit třeba skořicí, medem, sladidlem, a nebo společně připravit třeba se zázvorem, mátou, ovocným čajem. Na konec ještě přidejte citron a nechte alespoň 10 min čaj odpočinout. 

herbal-tea-1410565_1920 (1) 

Kozlík Lékařský (valerian root) - Léčivá rostlina, která navozuje klidný spánek a příjemné uvolnění v kombinaci s kratomem se tento efekt znásobí. Nejčastější kombinace je proto s červeným kratomem.

 

Kofein - Použitím těchto dvou látek dohromady se minimalizují letargické příznaky kratomu (stav ospalosti, neaktivity, zpomalenosti), to je mírný vedlejší účinek různých druhů kratomu. Kombinace kofeinu s kratomem zvyšuje bdělost, energii a soustředění. Poslouchejte své tělo a pokud víte, že po kávě vám není nejlépe, tak použití káva + kratom může vést k nevolnostem.

Nejoblíbenější mezi uživateli je použití guarany nebo yerba maté.

 

Kanna - Kanna a kratom kombinuje účinky těchto obou úžasných rostlin. Výsledkem je šťastný a radostný, přesto relaxační zážitek. Záplava radosti a ohromného relaxu je výsledkem těchto dvou rostlin. Pro tuto kombinaci je dobré znát účinek a dávkování obou těchto rostlin zvlášť, než se pustíte do experimentování.

 

Kava Kava - Kombinací kava a kratomu společně, vede k přirozené synergii, která je skutečně pozoruhodná a znatelná. Vzhledem k tomu, že kava a kratom mají tolik podobností (např. Relaxace, utišování bolesti, zlepšování nálady atd.), tak může společné použití těchto rostlin vést k masivnímu nárůstu těchto účinků.  Kava a Kratom je cesta k časově omezenému, ale velice intenzivnímu pozitivnímu ráji emocí.

 

Zmrazit Kratom - Samotné zamrazení není žádný umocňovač účinků kratomu, ale trik příchází s tím, že když zamrazíte kratom třeba s citrónem, či grepovým džusem, tak dojde právě k tomu “magickému kouzlu”. Struktura kratomu se naruší a promíchá se s džusem. Účinky kratomu se tak zvýší a vy si můžete udělat klidně ledové kostky, které se dají kdykoliv smíchat a vypít ještě v kombinaci s jiným džusem, či nápojem. 

 

Poslední pro vás máme nachystanou ještě jedlou sodu. Jedlá soda - Vyrovnává PH vašeho žaludku a pomáhá tělu vstřebávat alkaloidy. Doporučují ji uživatelé, kterým bylo po samotném kratomu nevolno.