Ashwagandha - Ašvaganda

Ashwagandha, neboli také Ašvaganda

Země Původu: Indie

Oficiální název: Withania somnifera, můžete jí také nalézt pod názvy Indický ženšen, Ašvaganda, Ashwagandha, Withanie opojná.

Kvalita: KSM-66 Světově uznávaná nejlepší kvalita. Jedná se o standardizovaný, vysoce účinný, certifikovaný organický extrakt s plným spektrem a mnoho ověřených zdravotních přínosů podpořených klinickými studiemi. KSM-66 byl vyvinut tak, aby poskytoval vysoce koncentrovaný, standardizovaný extrakt z kořene, který udržuje přirozenou rovnováhu chemických složek obsažených v celém kořenu. Jedná se o extrakt s nejvyšší účinností na trhu získaný pouze z kořene.

Vlastnosti

Ashwagandha patří do adaptogenů, které mají pozitivní vliv na stres, úzkost, depresi, prokrvuje pánevní dno a zlepšuje intimní život.

Díky svým ověřeným účinkům je vhodným pomocníkem v období chřipek. Pomáhá bojovat proti nechtěným bakteriím, zanícení a lidmi s nespavostí. Je čím dál víc vyhledávaná studenty, pro její blahodárné vlastnosti na soustředění a paměť.

Ajurvédská bylinka s tisíciletou bohatou minulostí v alternativní medicíně. V sanskrtu znamená Ashwagandha  “vůni a sílu koně”, která odkazuje na jeho jedinečný zápach a schopnost zvyšovat sílu. Rostlina ashwagandha je malý keř se žlutými květy, které pocházejí z Indie a severní Afriky.

Účinky a benefity

Zlepšuje spánek

Obsah účinné látky jménem triethylenglykol zlepšuje spánek a pomáhá s nespavostí.

Pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi

Několik studií na lidech rovněž ukázalo, že ashwagandha může snížit hladinu cukru v krvi jak u zdravých lidí, tak u lidí s vysokým cukrem.

Pomáhá lidem s onkologickými problémy

Withaferin, bioaktivní sloučenina v ashwagandě bojuje s nádorovými buňkami a může být účinný u onkologických onemocnění.

Snižuje hladinu kortizolu

Ashwagandha pomáhá snižovat hladinu kortizolu u chronicky stresovaných jedinců. Vyrovnaná hladinu kortizolu. Vysoká hladina kortizolu vede ke špatnému spánku, nižší imunitě, únavě a snazšímu nabírání na váze.

Potlačuje stres a úzkost

Ashwagandha je nejvíce známá pro svou schopnost snižovat stres a úzkost. 

Několik kontrolovaných studií na lidech rovněž ukázaly, že může zmírnit příznaky u lidí se stresovými a úzkostnými poruchami.

Vyrovnává hladinu hormonů a plodnost u mužů

Ashwagandha pomáhá vyrovnat hladinu testosteronu a výrazně zvyšuje kvalitu spermií a fertilitu u mužů.

Pomáhá budovat svalovou hmotu a sílu

Ukázalo se, že Ashwagandha pomáhá v budování svalové hmoty a v honbě za redukci tělesného tuku. Je známo, že ti, kteří užívali ashwagandhu, mnohem lépe zvládali fyzickou zátěž a snáz odbourávali tělesný tuk.

Bojuje proti zánětům

Ukázalo se, že Ashwagandha zvyšuje přirozenou aktivitu imunitních buněk, které bojují s infekcí a pomáhají vám zůstat fit. Snižuje markery zánětu.

Má vliv na cholesterol a triglyceridy

Kromě svých protizánětlivých účinků může ashwagandha pomoci zlepšit aktuální srdeční stav snížením hladiny špatných tuků (cholesterolu a triglyceridů). 

Zlepšuje mozkovou činnost a paměť

Ashwagandha zlepšuje kognitivní funkce, funkce mozku a paměti.

Užívání ashwagandy je snadným a účinným způsobem, jak zlepšit vaši kondici a jakost života.Výhody Ashwagandhy:

  • Pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi
  • Bojuje proti zánětům 
  • Srovnává hladinu kortizolu
  • Snižuje stres, úzkost a depresi
  • Vyrovnává hladinu testosteronu a fertilitu u mužů
  • Napomáhá v budování svalové hmoty a výkonu
  • Pomáhá s onkologickými problémy
  • Zlepšuje mozkovou činnost a kognitivní funkce
  • Zkvalitňuje spánek
  • Příznivý vliv na štítnou žlázu

 

Podobné bylinky: Maca, Rhodiola, Tribulus, Lion's Mane

Kategorie: Adaptogeny, Afrodiziaka, Superpotraviny, Sexualita, Imunita, Koncentrace, Energie, Síla.

Kde koupit? ZDE