Ashwagandha - Ašvaganda

Ashwagandha, neboli také Ašvaganda

Země Původu: Indie

Oficiální název: Withania somnifera, můžete jí také nalézt pod názvy Indický ženšen, Ašvaganda, Ashwagandha, Withanie opojná.

Kvalita: KSM-66 Světově uznávaná nejlepší kvalita. Jedná se o standardizovaný, vysoce účinný, certifikovaný organický extrakt s plným spektrem a mnoho ověřených zdravotních přínosů podpořených klinickými studiemi. KSM-66 byl vyvinut tak, aby poskytoval vysoce koncentrovaný, standardizovaný extrakt z kořene, který udržuje přirozenou rovnováhu chemických složek obsažených v celém kořenu. Jedná se o extrakt s nejvyšší účinností na trhu získaný pouze z kořene.

Vlastnosti

Ashwagandha patří do adaptogenů, které mají pozitivní vliv na stres, úzkost, depresi, prokrvuje pánevní dno a zlepšuje intimní život.

Díky svým ověřeným účinkům je vhodným pomocníkem v období chřipek. Pomáhá bojovat proti nechtěným bakteriím, zanícení a lidmi s nespavostí. Je čím dál víc vyhledávaná studenty, pro její blahodárné vlastnosti na soustředění a paměť.

Ajurvédská bylinka s tisíciletou bohatou minulostí v alternativní medicíně. V sanskrtu znamená Ashwagandha  “vůni a sílu koně”, která odkazuje na jeho jedinečný zápach a schopnost zvyšovat sílu. Rostlina ashwagandha je malý keř se žlutými květy, které pocházejí z Indie a severní Afriky.

Účinky a benefity

Zlepšuje spánek

Obsah účinné látky jménem triethylenglykol zlepšuje spánek a pomáhá s nespavostí.

Pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi

Několik studií na lidech rovněž ukázalo, že ashwagandha může snížit hladinu cukru v krvi jak u zdravých lidí, tak u lidí s vysokým cukrem.

Pomáhá lidem s onkologickými problémy

Withaferin, bioaktivní sloučenina v ashwagandě bojuje s nádorovými buňkami a může být účinný u onkologických onemocnění.

Snižuje hladinu kortizolu

Ashwagandha pomáhá snižovat hladinu kortizolu u chronicky stresovaných jedinců. Vyrovnaná hladinu kortizolu. Vysoká hladina kortizolu vede ke špatnému spánku, nižší imunitě, únavě a snazšímu nabírání na váze.

Potlačuje stres a úzkost

Ashwagandha je nejvíce známá pro svou schopnost snižovat stres a úzkost. 

Několik kontrolovaných studií na lidech rovněž ukázaly, že může zmírnit příznaky u lidí se stresovými a úzkostnými poruchami.

Vyrovnává hladinu hormonů a plodnost u mužů

Ashwagandha pomáhá vyrovnat hladinu testosteronu a výrazně zvyšuje kvalitu spermií a fertilitu u mužů.

Pomáhá budovat svalovou hmotu a sílu

Ukázalo se, že Ashwagandha pomáhá v budování svalové hmoty a v honbě za redukci tělesného tuku. Je známo, že ti, kteří užívali ashwagandhu, mnohem lépe zvládali fyzickou zátěž a snáz odbourávali tělesný tuk.

Bojuje proti zánětům

Ukázalo se, že Ashwagandha zvyšuje přirozenou aktivitu imunitních buněk, které bojují s infekcí a pomáhají vám zůstat fit. Snižuje markery zánětu.

Má vliv na cholesterol a triglyceridy

Kromě svých protizánětlivých účinků může ashwagandha pomoci zlepšit aktuální srdeční stav snížením hladiny špatných tuků (cholesterolu a triglyceridů). 

Zlepšuje mozkovou činnost a paměť

Ashwagandha zlepšuje kognitivní funkce, funkce mozku a paměti.

Užívání ashwagandy je snadným a účinným způsobem, jak zlepšit vaši kondici a jakost života.Výhody Ashwagandhy:

  • Pomáhá vyrovnávat hladinu cukru v krvi
  • Bojuje proti zánětům 
  • Srovnává hladinu kortizolu
  • Snižuje stres, úzkost a depresi
  • Vyrovnává hladinu testosteronu a fertilitu u mužů
  • Napomáhá v budování svalové hmoty a výkonu
  • Pomáhá s onkologickými problémy
  • Zlepšuje mozkovou činnost a kognitivní funkce
  • Zkvalitňuje spánek
  • Příznivý vliv na štítnou žlázu

 

Podobné bylinky: Maca, Rhodiola, Tribulus, Lion's Mane

Kategorie: Adaptogeny, Afrodiziaka, Superpotraviny, Sexualita, Imunita, Koncentrace, Energie, Síla.

Kde koupit? ZDE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení