Pro muže: Jak zkrátit dobu usínání bez prášku na spaní

Dnešní doba si vyžaduje vše řešit teď hned bez ohledu na trvalé následky, či zdraví. Určitě jste už také zažili dny, které začínaly brzy ráno při východu slunce, kdy ještě ani kohout nezakokrhal. Pro naše tělo ještě půlnoc, ale nám už zvoní budík a musíme se rychle chystat do práce. Jak jinak začít den, než šálkem kávy a poklusem na městskou dopravu, nebo skokem do osobního auta, jako závodníci formule 1.

Přes celý den se u nás vyžaduje maximální preciznost, soustředěnost a to vše s úsměvem na tváři. Udržet tohle tempo vyžaduje “pomocníky”, kteří nám s tím vším pomohou. Nejčastější “pomocníci” jsou alespoň přes den 2-4 kávy, cigarety, energy drink a čokoláda. Kolem 16:00 odkládáme propisku s povzdechem “další pracovní den za mnou, konečně domů, už jen 2 dny do víkendu a 6 měsíců do další dovolené. Z věčného stresu, tlaku a shonu se dostáváme domů s tím, že už chceme mít klid, protože zítra náš tento kolotoč čeká znovu. Čas se pomalu chýlí ke spánku, jenže my máme plnou hlavu povinností, otázek a v těle ještě krásně kolují zbytky kofeinu, které nám nedají spát. Buď se nervózně převalujeme, anebo sáhneme po prášku na spaní. Prášky na spaní, antidepresiva a další léky jsou už standardem naší rutiny a my nevíme, jak z toho ven. Bodejť by né, v dnešní době řešíme vše teď hned, tržnou ránu náplastí.

Pojďme řešit problém od jeho vzniku, od kořene a přestat lepit jednu náplast za druhou…

Pokud jste už četli některé naše články, víte, že veškeré řešení dnešní doby nám příroda nachystala už několik let zpátky sama. Samozřejmě základem je zdravý životní styl, pohyb, popřípadě meditace atd. Né vždycky si můžeme vybrat, co máme za práci a v jaké jsme situaci, proto vám to chceme ulehčit alespoň v této formě. 

Kvalitní spánek, probuzení plné energie a osvěžení je základ každého produktivního dne. Nejde jen o to se dobře cítit, ale hlavně zdravým býti. Kvalitní spánek je jednoduše důležitý. Méně spánku a nekvalitní spánek nás vedou do začarovaného kruhu únavy, podrážděnosti, horšího výkonu a dorovnávání hladiny energie kávou. Naštěstí pro vás máme řešení, jak tohle všechno vyřešit bez zbytečné chemie a návyku na prášky.

Ajurvédská bylinka s tisíciletou bohatou minulostí v alternativní medicíně. Prastarý zázrak z Indie jménem Ashwagandha (čti Ašvaganda), který se používal zejména na poruchy spánku a úzkosti. Veškeré benefity Ashwagandhy naleznete ZDE. Spadá do kategorie Adaptogenů, což jsou bylinky, které zvyšují odolnost organismu proti stresovým situacím, úzkosti, únavě a tak dále. Zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám, ale o těch zas někdy jindy.

Ashwagandha obsahuje účinnou látku jménem triethylenglykol, která zlepšuje spánek a pomáhá s léčbou nespavosti, proto je u nás favoritem číslo 1. 

Účinná denní dávka je 1- 2 kapsle po dobu alespoň 30 dnů.