Cordyceps

Cordyceps

Země původu: Čína, Japonsko, Indie, Peru

Další názvy: Housenice čínská, Caterpillar Mushroom, Cs-4, Champignon Chenille, Chinese Caterpillar Fungus, Cordyceps sinensis, Dong Chong Xia Cao, Dong Chong Zia Cao.

Vlastnosti

Cordyceps byl objeven asi před 2000 lety jako exotická léčivá houba popsaná v tradiční čínské a tibetské medicíně. Vyskytuje se především ve vysokých horách Číny a Indie. Životní cyklus cordycepsu začíná tím, že výtrusy cordycepsu přistanou na těle hmyzu a postupně vyklíčí, kompletně požerou danný hmyz. Když je hmyz kompletně zpracován, z jejích hlavy vyroste houba, která zase rozsévá trus v okolí a životní cyklus začíná znovu.   

Cordyceps se nejčastěji používá při případných problémech s ledvinami a mužských problémech v intimním životě. Používá se také na ochranu játer, ledvin a hlavně v oblasti sportu. Je velice populární u vrcholových sportovců.

Účinky a benefity

Populární u vrcholových sportovců 

Cordyceps zvyšuje tělu produkci molekuly adenosintrifosfátu (ATP), která je nezbytná pro dodávání energie do svalů a zlepšuje způsob využití kyslíku pro tělo během cvičení.

Cordyceps a stárnutí

Tradičně se cordyceps užívá ke snížení únavy, zvýšení síly a sexuální touhy. Je známy pro svůj anti-aging účinek a vysokému podílu antioxidantů, které zároveň bojují proti ostatním chorobám. 

Pozitivní účinky na vývoj onkologických problémů

Cordyceps zpomaluje růst možných vyvíjejících onkologických problémů, může snížit riziko a vývoj onkologických problémů. 

Reguluje hladinu cukru různého typu 

Je zajímavé, že Cordyceps může udržovat hladinu cukru v krvi ve správném rozmezí. Může regulovat hladinu cukry v krvi a také chrání ledviny.

Udržuje pevnou kondici srdce

Cordyceps je ve skutečnosti v Číně schválen na arytmii, kdy je srdeční rytmus příliš pomalý, příliš rychlý nebo nepravidelný. Cordyceps udržuje pevnou kondici srdce díky absenci adenosinu, což je přirozené vyskytující se sloučenina. 

Cordyceps má také příznivé účinky na hladinu cholesterolu. Snižuje “špatný” LDL cholesterol a triglyceridy, které mohou zvýšit riziko srdečních onemocnění. 

Snižuje možnost tvorby zánětů v těle

Bojuje proti zánětům, které mohou v těle vyvolat nežádnoucí účinky.

Cordyceps je v tradiční čínské medicíně dobře známý a po staletí se používá k udržení dobré kondice člověka.

Výhody Cordycepsu:

  • Podporuje ledviny
  • Optimalizuje sexuální apetit
  • Má své místo u vrcholových sportovců
  • Bojuje proti zánětům 
  • Energie, regenerace
  • Snižuje hladinu cukrů v krvi
  • Udržuje dobrou kondici srdce
  • Reguluje tuky v těle
  • Udržuje pevnou imunitu
  • Vysoký podíl biologických aktivních látek

Kde koupit? ZDE

Podobné bylinky: Ashwaganda, Brahmi, Tribulus, Maca

Kategorie: Adaptogeny, Afrodiziaka, Superpotraviny, Imunita, Koncentrace, Energie, Síla