Brahmi - Bacopa monnieri

Brahmi Bacopa monnieri

Země Původu: Indie, Čína, Vietnam, Pakistan, Florida, Madagaskar

Oficiální název: Bacopa monnieri, Bylina milosti, brahmi

Vlastnosti

Bacopa monnieri roste ve vlhkém tropickém prostředí a je už po staletí používána ájurvédskými lékaři k různým účelům, včetně zlepšování paměti, snižování úzkosti a léčby epilepsie. Mimo jiné zvyšuje funkci mozku a zmírňuje stres. Studie ukázaly, že bylina obsahuje mnoho aktivních složek, včetně řady alkaloidů a saponinů, nicméně hlavními složkami jsou steroidní saponiny, bakosidy A a B. Patří do rodiny adaptogenů, což jsou bylinky, které působí proti stresu.

Účinky a benefity Brahmi

Silný antioxidant

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají chránit před poškozením buněk způsobeným potenciálně škodlivými molekulami nazývanými volné radikály. Poškození způsobené volnými radikály souvisí s mnoha chronickými stavy, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a některé druhy onkologických onemocnění.

Bacopa monnieri obsahuje aktivní sloučeniny zvané bakosidy, u nichž bylo prokázáno, že mají antioxidační účinky, zejména v mozku. Brahmi se velice často používá jako prevence, či léčba Alzheimerovi a Parkinsonovi choroby.

Snižuje záněty

Zánět je přirozenou reakcí vašeho těla, která pomáhá léčit a bojovat proti nemocem.

chronický zánět nízké úrovně souvisí s mnoha chronickými stavy, včetně rakoviny, cukrovky a onemocnění srdce a ledvin

Bacopa monnieri může mít silné protizánětlivé vlastnosti a potlačovat prozánětlivé enzymy a cytokiny.

Zvyšuje mozkové funkce

Bacopa monnieri pomáhá zlepšit paměť, pozornost a schopnost zpracovávat vizuální informace.

Zmírňuje příznaky ADHD

ADHD je neurovývojová porucha, která se vyznačuje příznaky jako hyperaktivita, impulzivita a nepozornost. Bacopa monnieri může pomoci snížit příznaky ADHD jako je neklid, špatné sebeovládání, nepozornost a impulzivita.

Zabraňuje nervozitě a úzkosti

Bacopa monnieri může pomoci předcházet úzkosti a stresu. Je považována za adaptogenní bylinu, což znamená, že zvyšuje odolnost vašeho těla proti stresu. Pomáhá snižovat stres a úzkost tím, že zlepšuje vaši náladu a snižuje hladinu kortizolu, hormonu, který úzce souvisí s úrovní stresu.  Brahmi má srovnatelné účinky s lorazepamem (benzodiazepinu), léku na předpis používaného k léčbě úzkosti.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Vysoký krevní tlak je vážným zdravotním problémem, protože zatěžuje vaše srdce a cévy. To může oslabit vaše srdce a zvýšit riziko srdečních onemocnění. Bacopa monnieri snižuje jak systolický, tak diastolický krevní tlak. Díky uvolnění oxidu dusnatého, který pomáhá rozšiřovat krevní cévy, což má za následek zlepšení průtoku krve a snížení krevního tlaku

Pomáhá bojovat s onkologickým onemocněním

Bakosidy, aktivní třída sloučenin v Bacopa monnieri, zabíjejí agresivní buňky mozkových nádorů a inhibují - blokují růst buněk karcinomu prsu a tlustého střeva

Účinky Brahmi:

  • Silný antioxidant
  • Snižuje záněty
  • Zvyšuje mozkové funkce
  • Zmírňuje příznaky ADHD
  • Zabraňuje nervozitě a úzkosti
  • Reguluje hladinu cukru v krvi
  • Blokuje růst nádorů v těle
  • Pomáhá s onkologickou léčbou

 

Podobné bylinky: Ashwaganda, Maca, Tribulus, Guarana

Kategorie: Adaptogeny, Detox, Koncentrace, Energie, Snížení deprese

Kde koupit? ZDE