Brahmi - Bacopa monnieri

Brahmi Bacopa monnieri

Země Původu: Indie, Čína, Vietnam, Pakistan, Florida, Madagaskar

Oficiální název: Bacopa monnieri, Bylina milosti, brahmi

Vlastnosti

Bacopa monnieri roste ve vlhkém tropickém prostředí a je už po staletí používána ájurvédskými lékaři k různým účelům, včetně zlepšování paměti, snižování úzkosti a léčby epilepsie. Mimo jiné zvyšuje funkci mozku a zmírňuje stres. Studie ukázaly, že bylina obsahuje mnoho aktivních složek, včetně řady alkaloidů a saponinů, nicméně hlavními složkami jsou steroidní saponiny, bakosidy A a B. Patří do rodiny adaptogenů, což jsou bylinky, které působí proti stresu.

Účinky a benefity Brahmi

Silný antioxidant

Antioxidanty jsou látky, které pomáhají chránit před poškozením buněk způsobeným potenciálně škodlivými molekulami nazývanými volné radikály. Poškození způsobené volnými radikály souvisí s mnoha chronickými stavy, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a některé druhy onkologických onemocnění.

Bacopa monnieri obsahuje aktivní sloučeniny zvané bakosidy, u nichž bylo prokázáno, že mají antioxidační účinky, zejména v mozku. Brahmi se velice často používá jako prevence, či léčba Alzheimerovi a Parkinsonovi choroby.

Snižuje záněty

Zánět je přirozenou reakcí vašeho těla, která pomáhá léčit a bojovat proti nemocem.

chronický zánět nízké úrovně souvisí s mnoha chronickými stavy, včetně rakoviny, cukrovky a onemocnění srdce a ledvin

Bacopa monnieri může mít silné protizánětlivé vlastnosti a potlačovat prozánětlivé enzymy a cytokiny.

Zvyšuje mozkové funkce

Bacopa monnieri pomáhá zlepšit paměť, pozornost a schopnost zpracovávat vizuální informace.

Zmírňuje příznaky ADHD

ADHD je neurovývojová porucha, která se vyznačuje příznaky jako hyperaktivita, impulzivita a nepozornost. Bacopa monnieri může pomoci snížit příznaky ADHD jako je neklid, špatné sebeovládání, nepozornost a impulzivita.

Zabraňuje nervozitě a úzkosti

Bacopa monnieri může pomoci předcházet úzkosti a stresu. Je považována za adaptogenní bylinu, což znamená, že zvyšuje odolnost vašeho těla proti stresu. Pomáhá snižovat stres a úzkost tím, že zlepšuje vaši náladu a snižuje hladinu kortizolu, hormonu, který úzce souvisí s úrovní stresu.  Brahmi má srovnatelné účinky s lorazepamem (benzodiazepinu), léku na předpis používaného k léčbě úzkosti.

Reguluje hladinu cukru v krvi

Vysoký krevní tlak je vážným zdravotním problémem, protože zatěžuje vaše srdce a cévy. To může oslabit vaše srdce a zvýšit riziko srdečních onemocnění. Bacopa monnieri snižuje jak systolický, tak diastolický krevní tlak. Díky uvolnění oxidu dusnatého, který pomáhá rozšiřovat krevní cévy, což má za následek zlepšení průtoku krve a snížení krevního tlaku

Pomáhá bojovat s onkologickým onemocněním

Bakosidy, aktivní třída sloučenin v Bacopa monnieri, zabíjejí agresivní buňky mozkových nádorů a inhibují - blokují růst buněk karcinomu prsu a tlustého střeva

Účinky Brahmi:

  • Silný antioxidant
  • Snižuje záněty
  • Zvyšuje mozkové funkce
  • Zmírňuje příznaky ADHD
  • Zabraňuje nervozitě a úzkosti
  • Reguluje hladinu cukru v krvi
  • Blokuje růst nádorů v těle
  • Pomáhá s onkologickou léčbou

 

Podobné bylinky: Ashwaganda, Maca, Tribulus, Guarana

Kategorie: Adaptogeny, Detox, Koncentrace, Energie, Snížení deprese

Kde koupit? ZDE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení