Članek Detox

Jak na správnou detoxikaci

 1. Očista střev je základem každé detoxikace organismu. Je to proces, díky kterému se zažívací trakt zbaví nahromaděných škodlivin a zároveň je také prevencí mnoha zdravotních potíží, a to nejen zažívacích. Detoxikace střev je podmínkou úspěšné očisty dalších orgánů. Škodlivé látky omezují správné fungování organismu a negativně působí nejen na tělo, ale i na psychiku. Jak na úspěšnou detoxikaci a jaké zásady je potřeba dodržovat se dočtete v našem článku.

 

 1. Mezi nejčastější příčiny onemocnění tlustého střeva patří špatné stravování (extrémně solená a kořeněná jídla, bílá mouka, cukry, uzeniny, alkohol, smažené pokrmy aj.). Na vině jsou ale i chemicky upravované potraviny a nadměrný příjem živočišných bílkovin a mléčných výrobků. Samozřejmě je třeba zmínit nedostatek vlákniny v potravě, překyselení organismu, nedostatečný pitný režim, nepravidelné stravování, nedostatek pohybu a stres.

10 zásad úspěšné detoxikace organismu a také očisty střev:

 1. Jídelníček by měl obsahovat zvýšený přísun vlákniny, lze ho obohatit také o antioxidanty.
 2. Omezte sladkosti, pečivo z bílé mouky, mléčné výrobky, červené maso, uzeniny, slané a kořeněné pokrmy, chemicky upravované potraviny.
 3. Vyvarujte se alkoholu a kouření.
 4. Dodržujte pitný režim.
 5. Jezte pravidelně.
 6. Snažte se vyvarovat stresu a dopřejte si relaxaci.
 7. Do svých denních aktivit zařaďte pravidelnou dávku pohybu.

 

Domácí tipy na očistu střev

 • Citrusy jsou ideálním pomocníkem pro očistu střev. Detoxikační vlastnosti má ale plod jako celek, jen šťáva nestačí. K detoxikaci se doporučuje dát si cca 2 hodiny po posledním jídle jeden oloupaný citron (citron, grapefruit), který v případě pravidelné konzumace odstraní ze střev usazeniny a parazity.

 

 • Bylinky jsou zázračným detoxikačním prostředkem. Místo citronu použijte odvar z heřmánku, třezalkový nebo lněný olej. 
 • Svými blahodárnými účinky jsou známé také byliny a koření. Mezi ty nejznámější patří česnek, černý pepř, koriandr, skořice a zázvor. Česnek kromě detoxikačních účinků příznivě reguluje krevní tlak a pomáhá chránit játra.

 

 • Čerstvá jablečná šťáva je jedním z nejlepších prostředků pro očistu tlustého střeva. Její pravidelné pití má pozitivní vliv na peristaltiku (pohyby) střev, pomáhá odbourávat toxiny a zlepšuje zdravotní stav trávicího systému a jater.

 

 • Lněné semínko je zdrojem omega-3 mastných kyselin, antioxidantů a vlákniny. V tlustém střevě absorbuje vodu a pomáhá při odstraňování toxinů a hlenu. 

 

 • Zázvor snižuje nadýmání, podporuje sekreci trávicích a stimuluje trávení.

 

 • Čerstvé zeleninové šťávy, obsahující vitamíny, minerály, aminokyseliny a enzym chlorofyl, který pomáhá odstranit toxiny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení