Detoxikace je jednoduchá a nenáročná, pokud víte, jak na ni

Jakým způsobem dostat z těla škodlivé a toxické látky? Jak zlepšit trávení, funkcni střev a snížit nadýmání? To vše se dozvíte v dnešním článku, který je zaměřený na zdravou funkci střev, jater, ledvin, trávení a detoxikaci těla.

Co je detoxikace? Je to odstranění škodlivých, toxických látek a těžkých kovů z našeho těla. Vlivem dnešní doby, kdy do sebe dostáváme čím dál více těchto škodlivých látek je důležité naše tělo čistit. Pitná voda, městské ovzduší, málo pohybu, průmyslově zpracované potraviny, stres a špatný pitný režim vedou k postupnému “ucpání” našeho těla. Časté příznaky jsou: horší trávení, plynatost, pálení žáhy, nepravidelná stolice, zvýšená únava, špatná nálada, problémy se spánkem a další. Hlavním úkolem očisty je hlavně zlepšit funkci jater, ledvin, lymfatického systému, střev a metabolismu. 

Článek o hubnutí jste už určitě četli (pokud ne, tak ZDE), detox je hlavně nastavení rovnováhy v našem těle a první krok k úspěšnému hubnutí. Druhů detoxikace je hned několik, ale o tom zase někdy příště. Nesmíme zapomenout naše opakované základní pilíře zdraví a tělesné harmonie.

Naši čtenáři je už samozřejmě znají, ale uděláme krátké opakování pro ty, kteří tu jsou poprvé. K detoxikaci a celkově zdravému tělu samozřejmě patří hlavně vyvážená pestrá strava, dostatek pohybu, pitný režim, kvalitní spánek a co nejméně stresu. Ano, budeme to pořád opakovat dokola, protože je to základ. Je důležité si udržet nějakou rovnováhu všech těchto pilířů. Když si jednou za čas něco dáte, užijete si dovolenou dle vašich představ a nebudeme mít potom ještě týden výčitky, tak je vše v pořádku. Většinou se držíme pravidla 80/20, kdy 80% se držíme těchto pilířů a 20% je volný prostor právě na nějakou tu “šmakuládu”, oslavu, posezení s přáteli a dovolenou. Detoxikaci doporučujeme spíše celoroční postupnou, než-li nárazovou, rychlou, drastickou. Existuje několik detox diet, které vás vedou k tomu, aby jsme 1-2 týdny jedli pouze ovoce, zeleninu, pili čistou vodu a čaje. Dlouhodobě udržitelná a nenásilná je vždycky lepší variantou. Můžeme přirovnat ke sportu, kdy by člověk číslo 1 najednou jedenkrát do roka začal cvičit 2x denně po dobu 2 týdnů, aby zhubl a pak zas rok nic. Kdežto člověk číslo 2 by cvičil celý rok 2x do týdne. Co je snadněji udržitelné a lepší?

Člověk číslo 1 má celkově za rok 28  (2 tréninky denně x 14 dní) odcvičených tréninků, ale člověk číslo 2 má (2 tréninky týdně x 52 týdnů) 104 tréninků a ještě k tomu postupně, nenásilně. Zařadit 2 x do týdne běh zvládne každý, ale vymezit si 2 týdny a chodit před prací a po práci už každý nezvládne. 

Jak správně detoxikovat tělo po celý rok? Odpověď je zase relativně jednoduchá. Přiblížit se k našim základním pilířům zdraví, trochu na sebe dbát a neházet do těla vše, jako do popelnice a zařadit silné antioxidanty, které budou celý rok na té naší cestě takovou pomocnou berličkou. Za nás je dnešní královnou v detoxikaci rozhodně chlorella. Chlorella je klenotem východu a superpotravinou. Můžete jí také nalézt pod obecným názvem “greens”. Chlorella obsahuje mnoho živin, včetně vitamínů, minerálů a především antioxidantů. Chlorella napomáhá odstraňovat těžké kovy a jiné škodlivé látky z těla. Chlorella obsahuje několik antioxidantů, včetně chlorofylu, vitamínu C, beta-karotenu, lykopenu a luteinu, které detoxikují tělo. Obsah antioxidantů chlorelly chrání proti chronickým onemocněním.

Navíc se ukázalo, že chlorella pomáhá snižovat množství jiných škodlivých chemických látek, které se vyskytují v potravinách. Snižuje cholesterol, zlepšuje hladinu tuků v krvi, takže je ideální do hubnutí. 

Vice informací o této kralovně detoxikace neleznete na našich stránkách ZDE. Poznejte sílu přírody!