Alternativy Kratomu - Mitragyna Hirsuta

Mitragyna Hirsuta

Co je Mitragyna Hirsuta? 

Mitragyna hirsuta je přírodní alternativa podobná kratomu. Ve skutečnosti oba pocházejí ze stejné etnobotanické rodiny, do které patří také káva! Pokud kratom není úplně váš šálek čaje, tak prášek mitragyna hirsuta funguje jako adekvátní alternativa. Moc informací a studií  o tomto produktu a jeho alkaloidu mitraphyllinu však může být obtížné.

Odkud pochází Mitragyna Hirsuta?

Jak už možná víte, kratom - vědecky známý jako mitragyna speciosa - pochází z jihovýchodní Asie. Je logické, že rostliny ve stejné etnobotanické rodině pocházejí z podobného podnebí. 

Mitragyna hirsuta pochází z džungle Kambodže, Malajsie, Thajska a Vietnamu. Je obzvláště populární v Thajsku, protože výrobky kratom jsou nezákonné. Místní obyvatelé označují prášek mitragyna hirsuta a další výrobky jménem „kra thum khok“. Listy stromu mitragyna hirsuta jsou malé, světle zelené s dobře definovanými žilkami.

Jaké má Mitragyna Hirsuta složení?

Primární alkaloid Mitragyny Hirsuty: mitraphylinMitraphylline je primární alkaloid zodpovědný za potenciální přínosy mitragyna hirsuta. Zajímavé je, že tento alkaloid se nachází v listech kratomu a v dalším unikátní bylince známé jako „kočičí dráp“ cat's clow. Alkaloid mitraphyllinu, byl spojen s potenciálním přínosem pro osoby trpící revmatoidní artritidou. V jedné studii z roku 2002 uvedli pacienti s revmatoidní artritidou užívající extrakty mitraphyllinu snížení počtu bolestivých kloubů ve srovnání se skupinou s placebem. (zdroj zde)

Nabízí tedy mitraphylin uživatelům protizánětlivé a antioxidační výhody? Shoda není na 100% jasná. Zdá se, že uživatelé pociťují úlevu od bolesti, ale o protizánětlivých účincích není mnoho zpráv. Více o kočičím drápu se dozvíme v dalším článku. K ověření účinků alkaloidu mitraphyllinu je zapotřebí dalšího výzkumu.

Jak používat a dávkovat Mitragyna Hirsuta?

Listy Mitragyna hirsuta se běžně drtí na prášek. Prášek Mitragyna hirsuta lze použít:

  • Povařit jako čaj (Povařit 5min, anebo zalét horkou vodou a nechat odstát 15min)
  • Lžíce rovnou do úst  (ve světě kratom známé jako metoda „Toss & Wash“)
  • Rozmíchat s grepovou šťávou, nebo zakapat citrónem
  • Smíchat s libovolným nápojem (džusem)

iStock-928450762

Jaké jsou účinky Mitragyna Hirsuta?

Stejně jako u všech potenciálních alternativ kratomu je snadné očekávat, že mitragyna hirsuta bude mít po požití stejné účinky. Neoficiální uživatelské zprávy (které NEJSOU založeny na vědecké analýze) však často uvádějí, že účinky prášku mitragyna hirsuta jsou slabší než prášek kratom (Jako u alternativy Mitragyna Javanica).

 Uživatelé Mitragyna hirsuta často hlásí efekty jako:

  • Zvýšená energie, lepší komunikace
  • Mírná euforie, motivace něco vytvářet
  • Relaxace
  • Snížená úzkost
  • Úleva od bolesti

 Ale mitragyna hirsuta také není bez vedlejších účinků. Nejčastěji hlášenými vedlejšími účinky po požití prášku mitragyna hirsuta jsou ospalost, nevolnost a lenost. Většina uživatelů hodnotí M Hirsutu jako alternativu kratomu ke snížení špatných myšlenek, úzkostí, zvýšení energie a srovnání spánku.

 Pamatujte: neproběhly žádné klinické studie užívání mitragyna hirsuta. Doplňky, ať už přírodní nebo syntetické, ovlivňují každého jinak. Všichni jsme jedineční! Nemusíme zaznamenat stejné výhody a vedlejší účinky hlášené jinými uživateli. K novým alternativám přistupujte vždy opatrně a začněte pomalu!

Shrnutí

M Hirsuta je druhou nejpopulárnější alternativou kratomu, která pochází ze stejné “rodiny”. Účinky jsou mírnější, je tedy potřeba větších dávek. Ideální při pauze od kratomu. 

 Kde koupit? 

Vzhledem ke sběratelskému předmětu nemůžeme odkázat na e-shop, kde produkt zakoupit. Zkuste vyhledat na google "alternativy kratomu" a sejdeme se v ráji, kde už na vás čekáme :) 

I když je známo, že je běžnou náhražkou kratomu, nikdy byste neměli začít užívat žádné nové látky bez předchozí konzultace s lékařem. Jako jediný vám může poskytnout zdravé rady a doporučení, pokud jde o vaše zdraví. Mitragyna Hirsuta se nepoužívá k léčbě, léčení nebo zmírňování jakékoli nemoci,  onemocnění a/nebo stavu. Nejedná se o schválený doplněk stravy a nenabádáme k jeho užívání. Text je pouze vzdělávací.

#kratom #alternativykratomu #mitragyna #hirsuta #necojakokratom #kratomjinak #tajemstvibylin