Alternativy Kratomu - Mitragyna Javanica

 

Mitragyna Javanica 

Co je Mitragyna Javanica?

Mitragyna Javanica - alternativa nejblíže kratomu, proto se lidově nazývá “sestřenice” kraťáku. Má ve srovnání s kratomem nejvíce podobností a přesto jiné složení. Tato bylina pochází ze stromu Kra Thum Na, který pochází z jihovýchodní Asie. Zatímco strom Mitragyna Javanica je podobný stromu Mitragyna Speciosa (Kratom), oba stromy mají velmi odlišné chemické složení. Podívejme se blíže na Mitragyna Javanica a zjistíme, zda je tato bylina vhodnou alternativou kratomu pro vás.

Obsahuje stejné alkaloidy?

Mitragyna Javanica neobsahuje hlavní alkaloid mitragynin. Obsahuje podobnou sloučeninu známou jako Mitrajavine a velké množství 3-isoajmalicinu. Mitragyna Javanica je ve srovnání s M Speciosa vzácná. Tyto bylinky lze nalézt téměř ve všech částech Thajska a jsou označovány jako „Krathumna“.

Mitragyna Javanica je mírnější náhražkou kratomu. V oblastech, kde kratom není k dispozici, však může sloužit jako nejlepší alternativa. V Thajsku je už mnoho let oblíbenou bylinou, ale v západním světě je nová. Kolem M Javanica není mnoho výzkumů, takže budoucnost této byliny je trochu nejistá. Mitragyna Hirsuta je další populární kratom alternativou v Thajsku, ale Mitragyna Javanica inklinuje k nejlepší alternativě.  

Mitragyna Javanica je ideální pro ty, kteří hledají jemnější náhradu za Kratom. Je hlavně populární u lidí, kteří chtějí vyčistit receptory a dát si pauzu od kratomu. Nejlepší na tom je, že zatímco některé kraje a města zakazují kratom, Javanica je povolena! Ve srovnání s Kratomem navíc Mitragyna Javanica není silné antidepresivum. Přináší jemnější úlevu od stresu.

Depositphotos_71294227_s-2019

Jak dávkují Javanicu Thajci?

Prášková forma M Javanica začíná na dávce už od 1-2g, kterou lze postupně zvyšovat podle potřeby. 

Forma louhování jako čaj je také velice oblíbená, protože hodně uživatelů přidá med a přikápne citron, který jednak zlepší chuť a druhak může zvýšit účinnost M javanica. Čajová forma přípravy začíná raději také na 1-2g prášku, který se louhuje po dobu 15 - 30min.

Obecně se M Javanica používá ve vyšších dávkách, než u kratomu. Nicméně nedoporučujeme začít s vyšší dávkou jak 3g. 

Účínky M Javanica?

  • Snižuje stres a zmírňuje deprese
  • Poskytuje mírnou sedaci a euforii
  • Zmírňuje mírnou bolest
  • Zvyšuje energii 
  • Zlepšuje komunikační schopnosti
  • Snižuje prokrastinaci 

Pamatujte: neproběhly žádné klinické studie užívání mitragyna javanica. Doplňky, ať už přírodní nebo syntetické, ovlivňují každého jinak. Všichni jsme jedineční! Nemusíme zaznamenat stejné výhody a vedlejší účinky hlášené jinými uživateli. K novým alternativám přistupujte vždy opatrně a začněte pomalu!

Shrnutí

M Javanica je nejpopulárnější alternativa kratomu, která pochází ze stejné “rodiny”. Účinky jsou mírnější, je tedy potřeba větších dávek. Ideální při pauze od kratomu. Vyšší dávka naráz může někomu snížit hodně tlak a může vyvolat nevolnost. Proto nám lidí píšou, že jim vyhovuje menší dávka v častějších časových intervalech. 

Kde koupit? 

Vzhledem ke sběratelskému předmětu nemůžeme odkázat na e-shop, kde produkt zakoupit. Zkuste vyhledat na google "alternativy kratomu" a sejdeme se v ráji, kde už na vás čekáme :) 

I když je známo, že je běžnou náhražkou kratomu, nikdy byste neměli začít užívat žádné nové látky bez předchozí konzultace s lékařem. Jako jediný vám může poskytnout zdravé rady a doporučení, pokud jde o vaše zdraví. Mitragyna Javanica se nepoužívá k léčbě, léčení nebo zmírňování jakékoli nemoci,  onemocnění a/nebo stavu. Nejedná se o schválený doplněk stravy a nenabádáme k jeho užívání. Text je pouze vzdělávací.

#kratom #alternativykratomu #mitragyna #javanica #necojakokratom #kratomjinak #tajemstvibylin