Blue lotus (modrý leknín)

Blue Lotus (Modrý leknín) extrakt 100:1

 Co je modrý leknín?

Je leknín, který převážně roste v Egyptě a určitých částech Asie. Silný extrakt 100:1 Blue lotus (modrého leknínu), neboli Nymphaea caerulea.

Co znamená extrakt 100:1? Z 100g prášku byl vyroben pouhý 1g extraktu. Jedná se tedy o jeden z nejsilnějších produktů na českém trhu.

Má kulturní význam a obrazy květů byly nalezeny na starověkých papyrusech a na stěnách hrobek. Historici se domnívají, že byl v Egyptě kdysi používán jako tradiční prostředek pro řadu obřadů a rituálů.

Staří egypťané užívali 0,25g - 1g modrého lotusu, aby dosáhli blaženého stavu

Dvě hlavní sloučeniny květu jsou apomorfin a nuciferin:

Apomorfin. Psychoaktivní sloučenina, která působí jako agonista dopaminu, což znamená, že může vyvolat šťastný a euforický pocit. Může také pomoci s kontrolou svalů u pacientů s onemocněním, jako je Parkinsonova choroba a erektilní dysfunkce.


Nuciferin. Sloučenina, o které se předpokládá, že působí jako antipsychotikum, které navozuje pocity klidu prostřednictvím mechanismů, které dosud nejsou plně pochopeny. Bylo také prokázáno, že zlepšuje příznaky erektilní dysfunkce.
 

Historici se domnívají, že celková kombinace těchto dvou sloučenin měla své důležité opodstatnění jako silné afrodiziakum, řešili s ní úzkosti, nespavost a říká se vyklidňuje mysl a přináší až euforický stav. 

Jsou známé jako látka měnící mysl, o které se předpokládá, že mění vědomí člověka duchovním nebo náboženským způsobem. Tyto svě sloučeniny jsou také známy jako "booster" ostatních relaxantů, či stimulantů (například kratomu).