Pro ženy: jak zkrátit dobu usínání bez použití prášku na spaní?

Už se vám také stalo to, že jste byli za celý den unavený, těšili jste se už do postele, lehli jste si a nemohli usnout? Nám ano a je to vážně nepříjemné se převalovat a koukat do stropu, když se nám snižuje doba spánku a my s tím nemohli nic udělat.  Neefektivně proležený čas, budík už víc posunout nešel a my začali mít ty negativní myšlenky typu “No tak to zas bude zítra den”. Spánek je alfou omegou výkonu, nálady, energie, imunity, metabolismu, zdraví, respektive všeho. Pokud je náš spánek narušený, či slabý je obtížnější se ten den “rozjet” a odvést svou práci dokonale, bez sebemenší chyby, či krizové situace po obědě. Nedostatek spánku většinou řešíme kávou, která nás nakopne do pracovního nasazení. Bez nějakého pomocníka, který nám podá berli, o kterou se v takové situaci můžeme opřít je to velice těžké, nic se nám nechce. Ať už je ten pomocník zelený čaj, černý čaj, guarana, maca, káva, nebo energeťák, jednoduše potřebujeme energicky vyplnit tu díru, která nám vznikla nedokonalým spánkem. 

Dobře, tak máme za sebou shrnutí základních věcí. Samozřejmě si říkáte, že řešení na problematiku s usínáním už dávno máte vyřešenou. Stačí se přeci vzít prášek na spaní že? Předepsané prášky od lékaře, nejsou řešením. Ano, krátkozrace nám samozřejmě pomůžou, ale dlouhodobě se potom bez nich tělo neobejde, jednoduše už bez nich nebudete schopni usnout. Časem se projeví naopak spavost během dne, noční můry a problémy spojené s nervovým systémem, jakožto úzkost, deprese, špatná nálada a aby toho nebyl málo, tak prášky na spaní mohou vyvolat alergické reakce, narušit trávení, zvýšit podrážděnost a další. Není radno s nimi zahrávat a proto vždy volíme raději přirozenější cestu, jak danou problematiku vyřešit. Nejlepší je samozřejmě na to jít od základů, jak říkáme od kořene problému. Spánek a usínání je závislý na našem celkovém životním stylu. Musíme jako u většiny článků zdůraznit, že dostatečný pohyb, pitný režim, pestrý a vyvážený jídelníček, méně stresu a rovnováha v životě je klíče nejem ke kvalitnímu spánku, ale i ke kvalitnímu životu.

Před několika lety jsme měli možnost se setkat s GABOU, která nám pomohla nejen odstranit prášek na spaní, ale i na prášek proti úzkosti a depresím. GABA vyvolává uklidňující účinek. To může pomoci s pocity úzkosti, stresu a strachu. Pomáhá předcházet záchvatům. GABA hodinu před spaním, zlepší kvalitu spánku a urychlí dobu usínání, což vede k lepší náladě a více energie druhý den. Více informací o Gabě naleznete ZDE.