Předejděte střelbě do prázdna, hubněte s rozmyslem

Často omílané téma, kolik článků o hubnutí jste už přečetli? Troufneme si říct, že to ani ne spočítáme na prstech jedné ruky. Pořád dokola řešíme naši váhu, hubnutí a to, jak budeme vypadat v létě na koupališti. Padesátkrát a stále poprvé. Teoreticky máme o hubnutí načtené skoro vše, víme i to, co by jsme měli dělat. Čteme si zadní etikety potravin, vyhýbáme se sladkému, ale i přesto nehubneme. Proč tomu tak je víte nejlépe vy sami. Někteří už automaticky užívají frázy “za to může moje štítná žláza” nebo “mám to v rodině, rodiče jsou taky tlustý” a tak dále. Pokud jste se dočetli až sem a ne vykřížkovali naši stránku v první sekundě, tak vám můžeme zaručit, že máte už 50% úspěchu za sebou. To nejdůležitější je vždycky začít, udělat ten první krok a o ten zbytek se už dokážeme postarat. 

Pokud jste už četli nějaký z našich článků, tak víte, jakým způsobem řešíme většinu problémů dnešní doby. Ano, našim pravidelným čtenářům se omlouváme, ale budeme se opakovat. Klíč ke zdravému a štíhlému tělu, či vysportovému tělu je rovnováha. Nejde se chovat k našemu tělu jako k popelnici a čekat, že budeme vypadat jako Olga Šípková. Zase se musíme opřít o známé přísloví “jste to, co jíte”. Ano, základem vysněné postavy je správná a pestrá strava, pitný režim,  kvalitní spánek, dostatek pohybu a nízká hladina stresu. Říká se nám to jednoduše, ale praxe je těžší. Lehce se řekne “hýbej se , když jsme od rána do večera v práci a pro snížení stresu by jsme museli dát buď výpověď, anebo právě jít cvičit. Problém je v tom, že skrz práci, či povinnosti není čas na to jít cvičit, zvedá se stres a tak je horší i spánek. Pokud vás trápí problémy s usínáním, či spánkem, tak toto téma jsme řešili minule ZDE. Zpátky k věci. Jsme v začarovaném kruhu, ze kterého není momentálně přímá cesta ven. I přes to všechno je vždy prostor pro malé krůčky, které vedou k našemu cíli. 

Dovolte nám představit superpotravinu, které si říká aztécký zázrak, a nebo Spirulína. Tato “super-nabušená” potravina je známá díky svým účinkům a užití pro astronauty v NASA. Spirulina patří k nejoblíbenějším doplňkům světa. Je doslova nabušená vitamíny, minerály, proteiny, vlákninou a antioxidanty. Říká se, že je to nejvýživnější jídlo na planetě. Stimuluje pohyb střev, odvádí škodlivé látky z našeho těla ven, dodává energii, snižuje cholesterol a je nepostradatelným pomocníkem při hubnutí. Více informací se o této superpotravině dozvíte ZDE