Hormonální rovnováha je klíčem k snížení depresí

Také jste se už setkali s tím, že jste měli období, kdy jste se necítili ve své kůži? My ano a rozhodli jsme vám v tomto článku přiblížit a hlavně pomoci s touto problematikou. Špatná nálada, úzkost, podrážděnost, někdy i deprese, to všechno nám poukazuje na to, že v těle není něco v pořádku. Rovnováha je pro nás a naše tělo klíčem ke zdravému a spokojenému životu. Vzhledem k dnešní době je velice jednoduché se dostat do depresí a mít tak rozházené hormony, otázkou je, jak z toho začarovaného kola ven. Způsobů je samozřejmě mnoho, princip je jednoduchý, teoreticky to společně dáme všichni dohromady, ale kdo z nás to dokáže i prakticky? Většina z nás potřebuje tu berličku, tu pomocnou ruku, která nám alespoň pomůže “vstát ze země” a udělat první krok a vystoupit tak z kruhu depresí, úzkostí, špatné nálady, úpadku energie a negativního pohledu na svět. 

Naši čtenáři už samozřejmě vědí, že teď přijde základní pilíř věcí, které nám stojí za vyrovnaným zdravým životním stylem. Pro nové čtenáře si je pojďme znovu vyjmenovat. Úplným základem hormonální rovnováhy je kvalitní spánek (více o spánku ZDE), dostatek pohybu, pestrá vyvážená strava, pobyt na slunci, pitný režim a nízká hladina stresu. Udržet si všechny tyto hodnoty v rovnováze je v dnešní době velice obtížné. Stačí, aby nám klesla jedna hodnota a automaticky se zhorší všechny ostatní. Pro příklad třeba spánek. Nedostatek spánku se projeví k větší nespokojenosti, stresu, úzkosti, menší chuti k fyzické aktivitě a větší šanci vyřešit hladové okno fastfoodem, což pak vede k úplnému roztříštění všech pilířů. Nikdy nemá nalajnovaný celý život úplně bez chybně, jde o to, aby nebylo více těch špatných, negativních věci nad těmi pozitivními. 

Jak dosáhnout hormonální rovnováhy, když náš režim není perfektní? Začít postupnými a pomalými krůčky vpřed. Naše pomocná ruka v tomto případě byla bylinka jménem Maca Peruánská, která je také přezdívaná pod názvem peruánský zázrak. Její účinky předčí její jméno, mezi ty hlavní patří právě hormonální regulace u žen i mužů. Zmírňuje příznaky menopauzy, zvyšuje libido, snižuje stresový hormon a má pozitivní vliv na pokožku, na akné.  Maca je také dobrý zdrojem vitamínů, minerálů, antioxidantů, sacharidů a vlákniny s nízkým obsahem tuků. Je bohatá na Vitamin C, měď, železo, draslík, vitamin B6 a mangan. Tyto vitamíny a minerály jsou důležité pro udržení celkového zdraví.

Více informací o této bylince naleznete ZDE. Poznejte sílu přírody s námi.